Для чого потрібні бризковики перед колесами?

Багато автомобілів штатно оснащуються невеликими бризковиками перед колесами. Але це робиться не тільки для захисту від бруду — у них є важливіше завдання. Бризковики перед колесами мають занадто невеликий розмір, щоб як слід справлятися з брудом, що летить з-під них. Навіщо виробники витрачаються на установку, кріплячи до захисту колісних ніш або безпосередньо до бампера окремою деталлю? Насправді це зовсім не бризковик, а аеродинамічний щиток, який помітно впливає на стійкість автомобіля. Він виконує відразу кілька функцій - знижує підйомну силу зустрічного вітру, що діє на автомобіль на великих швидкостях і знижує ефект аквапланування. Геніальний винахід!


Підйомна сила виникає через тиск повітря, що нагнітається, під автомобілем, зокрема в колісних нішах. Через це передня частина машини піднімається. Повітря не може виходити з колісних ніш так само швидко, як туди потрапляє, — не дають колеса, що швидко обертаються. Повітря потрібно виводити примусово, але робити зябра на крилах автомобіля - непрактичне рішення. Тому інженери пішли іншим шляхом і обмежили потік повітря перед нішою, встановивши невеликі висотою не більше 5 см бризковики-щитки. Нова деталь відкидає повітряний потік униз.


Повітря, що відкидається вниз, виявляється дуже доречним при їзді мокрою дорогою. Потік, що утворюється, настільки сильний, що здуває частину води з дороги, і в плямі контакту її залишається набагато менше. Завдяки цьому ризик аквапланування значно знижується. Аеродинамічні щитки перед колесами сприяють охолодженню гальмівних дисків, а також вихлопної системи.

16.02.2023